ВИДЕО: Невреме на северот од земјата - небото се отвори, тројца повредени

Силно невреме ги погоди северните делови од Германија, каде вчера синоќа после неколку дена пеколни температури, започна силна бура проследена со ветер кој дува до 140 километри на час, како и силен дожд, кој го „парализираше“ сообраќајот.

Во невремето повредени се 3 лица, а сообраќајот во многу делови од земјата е запрен.

Во невремето кое го погоди Бад Вилбел во Германија повредени се три гости во едно кафуле, кога силниот ветер ги срушил ролетните и тие паднале врз гостите.

 

 

 

10.08.2018 - 19:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега