Видео: Никола Митревски го има потегот на мечот со двојната одбрана

Трите врзани одбрани на Никола Митревски, во второто полувреме се прогласени за потег на мечот меѓу Македонија и Шпанија.

Митревски бранеше феноменално, 14 одбрани за 30 минути, а за неколку секунди успеа да спречи и два гола на шпанската репрезентација.

 

 

 

 

21.01.2018 - 23:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа