(ВИДЕО) Оркански ветер на Крим, има повредени, 12.000 домаќинства без струја

Оркански ветер го погоди Крим, а најмалку пет лица се повредени при паѓање дрвја, соопштија агенциите.

Силниот ветер оштетил автомобили и покриви на куќи, а евидентирани се 65 сообраќајни несреќи поврзани со паѓање дрвја, соопшти републичкото Министерство за вонредни состојби.

Во невремето потонале две јахти, а оштетени се пет брода.

 

30.11.2021 - 11:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега