ВИДЕО: Ова е последната снимка од Шабан Шаулиќ три часа пред смртта - после ова завршил кобно

Светот остана без кралот на народната музика Шабан Шаулиќ, кој загина во сообраќајна несреќа во Германија, која ја доживеа после настап во клубот Фаринда.

Тој настапил со колешката Теа Таировиќ, а после тоа доживеал тешка сообраќајна несреќа после која починал.

Ова е последна снимка од неговито настап. Шабан публика ја развеселувал со песни, но пеел и тажни песни: „Си одиш, ми ги рушиш соништата“ и други кои засекогаш ќе живеаа меѓу народот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.02.2019 - 13:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега