ВИДЕО: Оваа свадба долго ќе се памети - кога ја донеле тортата сите занемеле

За многумина традиционалните свадби станаа досадни, па паровите денес се повеќе се одлучуваат за необични потези.

Така во медиумите неодамна излезе вест за парот кој се венчаше само во бикини и шорц, а потоа се тркалаше по кал.

Венчавката беше организирана во пад, со индиска храна, а целата прослава ги чинела 1000 долари.

За изненадување имала прилично морбидна торта со две отсечени глави од него и неа, а на тортата пишувало „додека смртта не не раздели“.

Nesvakidašnja torta

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.04.2019 - 18:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега