ВИДЕО: Овој говор на Мирка Велиновска ја збесна опозицијата

Новинарката Мирка Велиновска денеска се обрати на Надзорната расправа во Собранието посветена на правото на презумпција на невиност, притворот, слободата на изразување и правото на јавен протест, при што беше прекината од страна на опозицијата .

Новинарката говореше за  притисок врз неа во последните 20 години, при што го спомена името на министер за внатрешни работи од времето на СДСМ, Љубомир Фрчкоски.

-Врз мене имаше политичка интервенција со закана за апсење, директно од министерот за внатрешни Љубомир Фрчкоски во 1994 година. Еднаш ми беа искршени стаклата од семејната куќа и еднаш оградата. Љубчо Георгиевски двапати ме тужеше како приватно лице, изјави Велиновска на Надзорната расправа.

Во продолжени погледнете ја нејзината изјава...

13.12.2013 - 15:06

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега