ВИДЕО: Паника во „City Mall“ по земјотресот

Скопје вчера го тресеа неколку земјотреси, а најсилниот со јачина од 5,3 степени според Рихтеровата скала беше оној во 15.07 часот.

Земјотресот предизвика паника кај граѓаните кои ги напуштија своите домови, но и јавните објекти каде се најдоа во тој момент.

Таков беше случајот во „City Mall“ каде купувачите беа евакуирани, а трговскиот центар вчера беше затворен.

Погледнете... 

 

 
 
12.09.2016 - 12:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега