Видео: Патниците го проколнувале пилотот - авион се тркал со ураганот Ирма

Авионската компанија Делта ерлајнс е позната по брзината на своите авиони, но од вчера оваа авионска компанија дефинитивно се гордее со овој авион кој во последен момент го одбегна ураганот Ирма.

Летот 431 кој полетувал од аеродромот Џон Кенеди во 8:39 часот наутро за Порторико за влакно избегна голема трагедија, откако пилотите се обидоа да се тркаат со ураганот кој во тој момент ја достигнал својата јачина од петта категорија.

Инаку интересно е тоа што летот на Боингот 737-900ER можело да се следи во живо, а авионот во Порторико слетал по три часа и 49 минути.

 

 

 

11.09.2017 - 17:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега