ВИДЕО: Пензионерка најде начин да го прошета кучето среде полициски час

На најстарите граѓани на Србија им е забрането да излезат од дома заради вонредна состојба поради пандемија на коронавирусот. За нив, полицискиот час важи 24 часа на ден.

Во таква ситуација, една белградска пензионерка на свој оригинален начин го прошета кучето.

Видеото стана вирален хит, а начинот на кој кучето се враќа дома е особено интересен.

 
 
 
View this post on Instagram

KO OCE NADJE NACIN. @jvoans

A post shared by Neguj mo srbski jezik (@negujmosrbski) on Mar 22, 2020 at 7:50am PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.03.2020 - 10:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега