ВИДЕО: Пијан или се збуни- се појави на изборите во Полска, па наместо на рацете го крена шишето со средство за дезинфекција и се напи

Полскиот претседател, Анджеј Дуда, победи во првиот круг од претседателските избори, покажаа конечните резултати, а вториот круг ќе се одржи на 12 јули.

Сепак она што ги насмеа сите , беше овој човек кој се појави на гласачкото место и не знаеше како се користи средството за дезинфекција поставено пред вратата, или пак можеби беше малку пијан, па наместо на рацете го крена и шишето и го стави во уста.

Додека новинарот зборуваше , камерата го сними човекот како се мачи со гелот за дезинфекција, па за среќа се појави жена која му покажа што треба да направи.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

30.06.2020 - 17:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега