ВИДЕО: Погледнете го моментот кога претседателот Вучиќ ја напушта зградата на Претседателството - ова е срамно

Претседателот на Србија, Александар Вуво саботата напладне им се обрати на граѓаните на вонредна конференција за новинари, свикана по повод годишниот мартовски погром над Србите во Косово и упадот на демонстрантите и лидерот на СзС во зградата на РТС.

Во исто време во зградата на Претседателството беше одржан протест.

Собраните граѓани гласно коментирале и срамно дофрлувале коментари со цел да го заплашат претседателот.

Вучиќ ниту за момент не покажал страв и паника. Погледнете:

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.03.2019 - 17:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега