ВИДЕО: Полицајци со песна ги забавуваат децата во карантин во Шпанија

Шпански полицајци ги забавуваат со песна и игра децата кои поради коронавирусот деновите ги поминуваат во изолација во своите куќи, а снимките се објавени на социјалните мрежи.

Видеото е снимено Мајорка, а полицаецот кој свири гитара и ја предводи групата е пејач во локален бенд.

Целиот перформанс на полициските службеници траел три часа.

25.03.2020 - 23:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега