ВИДЕО: Полициски службеници брутално претепаа човек среде улица

На социјалната мрежа Фејсбук денеска беше споделено видео на кое се гледа како македонски полициски службеници брутално тепаат човек среде улица.

Во описот на видеото пишува дека претепаниот човек е всушност лице од ромска етничка заедница.

Граѓаните на социјалните мрежи бараат МВР да го испита случајот и да ги санкционира сторителите.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.09.2020 - 14:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега