ВИДЕО: Попот кој го фрли крстот „збесна" во Валандово - ,Багра народ, срам да ви е“

Откако имаше инцидент по скокањето на крстот во Штип, каде врниците кои скокаа се „тепаа" за него, па попот реши да го остави во црквата, скандал и во Валандово.

Попот во Валандово 3 пати го фрлаше крстот. По два неуспешни обида, бидејќи скокнале непријавени учесници, тој им се обрати со погрдни зборови на присутните и по третпат го фрли крстот.

ВИДЕО: Тв24

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.01.2020 - 09:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега