ВИДЕО: Промовирана песната која ќе ја претставува Македонија на Евровизија

Денеска беше промовирана песната која ќе ја преставува нашата земја на овогодинашното издание на песна за Евровизија 2020 година што ќе се одржи во Ротердам, Холандија.

Васил Гавранлиев со песната “YOU”, ќе ја преставува нашата земја. Ќе пее во првата полуфинална вечер на 12. мај под редно место број 5.

Финалето ќе биде на 16. мај.

08.03.2020 - 23:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега