ВИДЕО: Пукотници во Менхетен – застрелани пет луѓе

Пет луѓе се застрелани во пуктници во Менхетен рано утрово, меѓу кои и напаѓачот.

Њујоркшата полиција забележала како напаѓачот отворил оган во четири часот наутро.

Осомничениот 30-годишен маж е уапсен и со полесни повреди е префрлен во болницата во Харлем.

Мотивот за нападот сѐ уште е непознат. Според првичните информации од здравствените власти, ниту еден од повредените не е во животозагрозувачка состојба и се очекува сите да преживеат.

27.09.2021 - 21:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега