ВИДЕО: Работник се онесвести пред принцот Чарлс

 

Принцот Чарлс (71) кој неодамна посети еден дистрибутивен центар во Бристол, остана заледен кога еден работник кој сакаше да поразговара со него се струполи на земја.

Чарлс застана да поразговара со работникот кој беше дел од екипата за пречек, кога наеднаш на човекот му се слоши, па така тој се заклати и се струполи на земја пред принцот.

Шокиран и збунет, Чарлс не стигна ниту да изреагира. Еден момент подоцна тој ја испружи раката кон човекот, кој веќе беше на подот.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.07.2020 - 21:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега