ВИДЕО: Разорниот потрес во Турција фатен во програма во живо - Се силно се тресеше

Земјотресот од 6.9 степени според Рихтер кој однесе 31 живот во Турција и сруши објекти, беше фатен и среде програма во живо.

Земјотресот е ззабележан во 17,55 часот на длабочина од само 2 километри, а се почувствувал во Ирак, Сирија, Либан и Израел.

 

 


Xhildinho Z@xhildinho
 
 

Moment when 6.8 magnitude that jolts eastern , happens in live TV.

 
513 people are talking about this

 

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.01.2020 - 12:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега