ВИДЕО: Реки луѓе на улица - Земјотресот од 6.9 степени снимен во ресторан

Разорен потрес од 6,9 степени по Рихтер ја стресе Турција.

Потресот вечерва по кој следат многу афтершокови, се случил во 17:55 минути по локално време.

Епицентарот бил на 218 километри од турскиот град Газиамтеп и 34 километри од Елазгин.

Потресот е снимен и во ресторан, како и на улиците кои се полни со испаничени граѓани.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.01.2020 - 20:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега