ВИДЕО: Реки вода по улиците во Скопје - автомобилите едвај се движат

Силно невреме проследено со поројни дождови, грмежи и ветер попладнево го погоди Скопје.

На Фејсбук стрната „Ѕид на сообраќајниот срам“ беше објавено видео од  Пинтија, каде се гледа реки вода по улиците, при што возењето на автомобилите е отежнато.

Видеото погледнете го ОВДЕ.

 

 

 

16.08.2018 - 21:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега