(ВИДЕО) Роналдо ја шокираше Георгина со подарокот за роденден – Цел Дубаи гледаше во неа

\

Георгина Родригез, вереницата на Кристијано Роналдо (36), го прослави својот 28 роденден во Дубаи. По тој повод, славниот фудбалер ѝ приреди изненадување на несекојдневен начин, но и начин кој не може секој да си го дозоли.

Имено, фотографијата на Георгина, се појави на највисоката зграда на светот Бурџ Калифа.

Манекенката на социјалните мрежи му се заблагодари на својот вереник и на сите кои се среќни за неа и нејзиното семејство.

Благодарам, Кристијано. Не можеше да ме направиш посреќна. Во Дубаи се чувствувавме како дома. Ви благодарам што го направивте овој ден толку посебен за мене. Им благодарам на сите кои секогаш се радуваат за мојата среќа и за среќата на моето семејство – напиша таа.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio)

28.01.2022 - 21:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега