ВИДЕО: Роналдо ќе стане сопственик на најскапиот автомобил во светот- погледнете како изгледа

Кристијано Роналдо одлучи да даде вистинско богатство за да го купи најскапиот автомобил на светот. Како што пренесуваа странските портали, славниот фудбалер ќе стане сопственик на најновиот модел на Бугати „Ла вотур нуар“, што чини неверојатни 11 милиони евра.

 

Автомобилот е претставен на неодамнешниот саем на автомобили во Женева, како посебна причина за гордост на компанијата што прослави 110 години постоење.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

30.04.2019 - 13:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега