ВИДЕО: Роналдо на одмор во Грција - за оваа вила плаќа по 8.000 евра дневно


Кристијано Роналдо по напорната сезона (добро баш и не му беше напорна оваа) и по одморот во Дубровник реши да се пече и под сонцето Грција.

За свое место за одмор, Роналдо како и лани повторно го одбра полуостровот Пелопонез. Според она што го пишуваат медиумите кои во чекор ја следат супер ѕвездата на Јувентус, Роналдо се сместил во кралската вила Метони која се наоѓа во близина на истоименото место во луксузниот дел на полуостровот Коста Наварино.
Според она што го пишуваат медиумите, Роналдо и неговата поубава половина за еден ден во оваа вила плаќаат 8.000 евра. Најавен бил престој од 7 дена за кој фудбалерот ќе плати 56.000 евра,

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.06.2019 - 12:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега