ВИДЕО: Само на Балканот може да има вакви политичари - бизарна забава на екс босански министер ја запрепасти државата

Поранешниот министер за безбедност на Босна и Херцеговина, а сега и пратеник во парламентот, Драган Мектиќ ја згрози тамошната јавност со објавата на снимката од неговата „пена забава“ на реката Укрина.

Мектиќ организираше забава на прекрасната река, но тој донел и посебни „топови“ за правење на вештачка пена и со тоа ја загадил реката. Поради тоа, од Инспекторатот на Република Српска било побарано да се истражи случајот, а од „Вода Српска“ наложиле земање на примероци на водата за анализа.

Од ресорното министерство реагираа и соопштија дека е несфатливо и недозволиво за забава да се испуштаат хемикалии во река и најавија дека ќе инсистираат да се утврдат сите околности и да се казнат сторителите.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.07.2020 - 12:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега