ВИДЕО: Се тресеа зградите - силен земјотрес на Филипините

Земјотрес со јачина од од 6,4 степени според Рихтерова скала го погоди денеска централниот дел од Филипините, соопшти Американскиот гоелошки завод.

Како што пренесува Ројтерс, според наведувањата на очевидците се нишале зградите.

Засега нема податоци за евентуални жртви ниту е причинета материјална штета.

 

Филипините се наоѓаат на пцифичкиот „огнен прстен“ каде се чести земјотресите и вулканските ерупции.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.04.2019 - 18:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега