ВИДЕО: Шокираните патниците не можеле да дојдат при себе - авион принудно слетал на писта во Костарика

Мал авион бил приморан принудно да слета во Костарика, а во таа прилика му се дупнале гумите. Како што објави Би-Би-Си, авионот поради тоа се излизгал и се вртел на пистата.

Четирите лица кои биле во авионот, меѓу кои и туристи од САД, поминале без повреди.

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.12.2019 - 14:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега