ВИДЕО: Што и одговори Јанкулоска на опозицијата

Министерството за внатрешни работи и покрај бројните и многу чести обиди на опозицијата да изврши какво било влијание на работењето на Министерството, секогаш се држело и ќе се држи до она што значи уставна и законска рамка за функционирање на Министерството. Почитувањето на човековите права и слободи кои се гарантирани со Уставот, за нас секогаш биле приоритет.

Ова вчера го истакна министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска за време на Надзорната расправа во Собранието посветена на правото на презумпција на невиност, притворот, слободата на изразување и правото на јавен протест.

 

 

13.12.2013 - 14:24

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега