ВИДЕО: Силен земјотрес од 7,7 степени во Јамајка - издадено предупредување за цунами

Регистриран е земјотрес со јачина од 7,7 степени, кој ги погоди Карибите. Епицентарот на земјотресот е регистриран на 122 километри северно од градот Лусиј во Јамајка, на длабочина од 10 километри.

Предупредување за цунами издаде Јамајка, Кајманските острови и Куба по земјотресот со јачина од 7,7 степени според Рихтер!

Брегот на Јамајка, Куба и Кајманските острови може да се соочи со „опасно високи бранови“ по земјотресот со јачина од 7,7 степени според Рихтер во Карипското море, предупредува УСГС.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

28.01.2020 - 21:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега