ВИДЕО: Силна експлозија во Шкотска - уништена станбена зграда

Силна експлозија се случила во населено место на Јужен Ејршир во Шкотска, уништувајќи најмалку една станбена зграда.  

Локалните жители изјавија дека денеска слушнале експлозија во Ајр нешто по 19 часот по локално време. Неколку локални жители на социјалните мрежи напишаа дека нивните куќи се „потресени“ од вревата.  

 

Засега не е познато што го предизвикало инцидентот. Полицијата побара од граѓаните да не се приближуваат до местото на настанот

18.10.2021 - 23:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега