ВИДЕО: Силно невреме од Италија стигнало до Истра: „Ова изгледа застрашувачки“

 

Над Италија се создал голем црн облак кој предизвика силно невреме. Тоа невреме стигнало и до Истра. Силен ветер и темни облаци ја прекриле половина Хрватска.

Погледнете како изгледало:

 

 

 

 

11.08.2017 - 20:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа