ВИДЕО: Силно невреме во Хрватска - наврнало 45 литри дожд, настанал хаос во сообраќајот

Најавеното невреме проследено со силен дожд пристигнало во Истра.

Најлошо било кога улиците се претвориле во реки, особено во стариот дел од градот, што правело проблеми во сообраќајот, но и на оние кои се заштитувале од невремето.

Состојбата брзо се нормализирала затоа што градскиот одводен систем успеал да проголта дел од водата.

Според податоците на надлежните наврнало од 40 до 70 литри дожд на квадратен метар.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

09.08.2019 - 15:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега