ВИДЕО: Силувач казнет со 146 удари - молел, плачел, паднал во бесознание, но индонезиските полицајци немале милост

Болни 146 удари му биле нанесени на 19-годишно момче од Индонезија обвинето за силување на дете во провинцијата Ацех.

Лицето му се тресело од болка, молел да престанат, но полицајците немале милост. Во еден момент е срушил од болка, па полицајците им дозволиле на лекарите да го прегледаат и да ги санираат повредите, после што камшикувањето било продолжено.

Уапсен бил пред неколу месеци под обвинение за злоупотреба и силување на дете чија возраст не е откриена. Казна од 146 удари со камшик е ена од најголемите резервирани за најлошите прекршоци според шеријатскиот закон кој е на сила во муслиманската провинција Ацех.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.11.2020 - 08:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега