ВИДЕО: Снимка која го отсликува целиот ужас во Австралија - како изгледа да се возите со автомобил додека беснеат пожари

Пожарникарите во Австралија деноноќно се борат да запрат околу 150 пожари во државата Нов Јужен Велс во Австралија, а Сиднеј повторно е прекриен со поасен чад чие ширење го допринесуваат силните ветрови.

Од почетокот на избивање на пожарот во ноември, загинале најмалку четири лица, уништени се повеќе од 680 домови.

Раша тудеј објавила снимка за тоа како изгледа кога со автомобил возите низ Австралија додека околу беснеат пожари.

Снимката го открива целиот ужас со кој се соочува целата земја.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.01.2020 - 10:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега