ВИДЕО: Снимка од местото на ужасната несреќа во која загина Шабан - лекарите дале се од себе да го спасат

Кралот на народната музика Шабан Шаулиќ загина во страшна сообраќајна несреќа во Германија.

Како што пишуваат српските медиуми, тој со автомобилот тргнал накај аеродром, кога пијан возач удрил во неговиот ацвтомобил. Како што информира германската полиција, двете возила излетале од патот и удриле во банкина.

Менаџерот на пејачот низ солзи ја сооппштил веста и кажал дека во возилото биле и двајца музичари Мирсад и Бобан, кои се здобиле со повреди. Шабан не управувал со возилото, туку неговиот возач.

Лекарите дале се од себе да го спасат пејачот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.02.2019 - 13:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега