ВИДЕО: Снимка од судир меѓу мотоцикл и автомобил на автопатот Краљево-Чачак - маж и дете се борат за живот

На друштвените мрежи се појави снимка од страшниот судир во Србија на кој се гледа како мотоциклист удира во автомобил и од силината на ударот излетува преку моторот и паѓа на под.

Во лентата на која дошло до судир наишиол и камион кој за среќа успеал да закочи и да избегне поголема трагедија.

Според првичните информации, до несреќата дошло на стариот пат Краљево-Чачак, а на мотор биле маж и дете, а лекарите едвај се избориле за нивните животи.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.08.2019 - 16:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега