ВИДЕО: Снимка од унгарската граница - мигранти се обидуваат да влезат во земјата, полицаец почнува да пука

На унгарската граница утринава дошло до инцидент кога мигранти се обиделе да влезат во Унгарија и воедно во територијата на ЕУ.

Како што наведува тамошната полиција, група мигранти сакале да влезат во ЕУ на преминот во Унгарија во околу 04.30 часот, по што полицаец почнал да пука.

Полицаецот испукал три куршуми како предупредување што околу 60 мигранти се обиделе да влезат. Во инцидентот никој не е повреден. Преминот е затворен, додека поголемиот контролен пункт за меѓународни патници и товарен превоз е отворен.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

28.01.2020 - 18:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега