ВИДЕО: Соборен споменикот на Еди Рама

На синоќешниот протест на опозицијата во Албанија беше урнат споменикот на Еди Рама поставен пред парламентот.

Со овој чин, здружената опозиција предводена од лидерот на Демократѕската партија, Љуљзим Баша, сакаа да испратат порака дека времето на владеење на премиерот Рама – завршува, пренесе Albanian Daily News.

Албанија е во тешка политичка криза поради инсистирањето на премиерот Еди Рама да одржи локални избори следниот викенд на што се спротивставуваат опозицијата и претседателот Илир Мета.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.06.2019 - 11:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега