ВИДЕО: Светот плаче - Видео од Коби и неговата ќерка кои загинаа во несреќа

Коби Брајант, легендата на кошарката вчера почина во трагична несреќа, заедно со 13-годишната ќерка Џиџи.

Тој заедно со неговата 13-годишна ќерка Џиџи и уште седумина загинаа во хеликоптерска несреќа за време на патувањето кон академијата Мамба, каде требало неговата ќерка да одигра кошаркарски натпревар, а на социјалните мрежи се споделуваат видеа, како тој ја учеше својата ќерка.

 


Matt Viser
 

@mviser

 
 

 

 

Embedded video

 
4,492 people are talking about this

Mamba Forever@PabloEscobarner
 
 

Recently everyone was talking about how awesome this moment was between Kobe and his daughter, Gigi.

Today, we collectively mourn them both. This life isn’t fair.

 

Embedded video

 
30.1K people are talking about this

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.01.2020 - 08:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега