Видео: Торнадо во Германија уништува куќи - стравични снимки од лице место, има повредени

Најмалку едно лице е сериозно повредено во налет на торнадо кое ја погоди областа Фирзен во западна Германија.

На социјалните мрежи се појавија снимки од застрашувачка бура.

njemacka2

Едно лице се здоби со тешки повреди кога врз неа паднале дебели и тешки гранки од дрво.

njemacka1

Во прилог погледнете ги застрашувачките видеа од торнадото во Германија:

 

 

 

17.05.2018 - 14:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега