ВИДЕО: Трамп брутално за францускиот претседател - изјавата нема да му се допадне на Макрон

Американскиот претседател Доналд Трамп е познат дека влакна на јазикот, колку и новинарите да му поставуваат деликатни прашања.

Тоа го докажал и за време на средбата со францускиот новинар.

Тој ја искористил приликата како тоа во Америка е ниска невработеноста, додека во Франција е висока. „Како го објаснувате тоа?“, прашал новинарот.

Трамп многу внимателно го слушал прашањето и дал одговор во свој стил: „Па, можеби ние имаме подобар претседател отколку вие!“

Иако на крајот Трамп се насмевнал, тешко дека ова споредување ќе му се допадне на Макрон.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.10.2019 - 14:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега