ВИДЕО: Ураганот Флоренс ги донесе делфините до луѓето - лутаат меѓу чамците и куќите

Делфините кои се ретка глетка за многумина на отворено море по убавото време, видени се утринава како пливат на крајбрежјето на Северна Корена на кое денеска удри ураганот Флоренс.

Помеѓу куќите и паркираните чамци, во најверојатно празното евакуирано подрачје, делфините се снимени како на моменти излегуваат од водата која се слева во неверојатна количина и предизвикува огромни поплави.

Иако на моменти делува дека безгрижно пливаат, јасно е дека и нив ги погодила непогода како и на луѓето.

 

 

 

14.09.2018 - 19:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега