ВИДЕО: Ураганот Флоренс ги зема првите жртви - стравична смрт, дрво падна врз куќа

Ураганот Флоренс ги однесе првите жртви во Северна Каролина откако стигна на крајбрежјето на САД, а силниот удар на ветерот ги фрла на брегот брановите, кои веќе продреа до куќите во Авона, Се проценува дека до 3 милиони домови ќе останат без електрична енергија.

Првите жртви на ураганот се две лица кои настрадале во Вилингтон кога џиновско дрво се сррушило на нивната куќа, пренесува ЕПА.

Пожарникарите успеале да извлечат од домот повреден маж кој на носилки бил префрлен во болница.

 

 

 

14.09.2018 - 20:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега