ВИДЕО: Вака Британците реагираа на оставката на Тереза Меј

Сега веќе поранешната британска премиерка Тереза Меј објавила датум кога ќе даде оставка, а тоа е 7 јуни. Тоа ќе покрене „трка“ за нов лидер, кој веројатно ќе инсистира на одлучување за договорот за Брегзит.

Меј во емотивна изјава рекла дека направила се што можела да се испочитува резултатот од референдумот од 2016 година.

Гостите во еден од британските пабови го гледале во живо обраќањето на британската премиерка, а еве како изгледала нивната реакција:

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.05.2019 - 15:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега