ВИДЕО: Вучиќ меѓу народот по поплавите - Дедо му пријде и направи нешто неочекувано

Силно невреме ја зафати Србија, а особено погоден е Белград, каде веќе три дена има вода по улиците, поплавени домови и објекти.

Според метеоролозите, наврнал дожд за два часа колку за цел месец.

Претседателот Александар Вучиќ вчера со граѓаните на неколку поплавени села разговараше за мерките кои ќе се превземат и за состојбата, а вети помош која ќе им ја исполни.

Во таа прилика еден човек му се приближи и изненадно го бакна пред сите во знак на благодарност.

 

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.06.2019 - 08:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега