ВИДЕО: Вучиќ со ќерката Милица ја славеше победата со трубачи

Со песна и трубачи продолжена беше прославата за победата на изборите во просториите на Српската народна странка. Претседателот Александар Вучиќ, после обраќањето до новинарите, со громогласен аплауз ја заврши конференцијата за медиумите, а славењето продолжило во просториите на партијата.

Тој славел заедно со ќерката Милица, а на прославата присуствувала и премиерката Ана Брнабиќ, како највисок функционер.

Да потсетиме, СНС освои повеќе од 63 отсто од гласовите.

Во седиштето на партијата во околу 22 часот дошле и трубачи да им ја честитаат победата на функционерите со песна.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.06.2020 - 09:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега