ВИДЕО: За малку ќе му го искинеше сакото на колегата во студио - водителот во делириум после голот на Мура

Фудбалерите на Тотенхем го совлдаа Ајакс во Амстердам 3:2, првпат во историјата се пласирале во финалето на Лигата на шампиони, а завршницата на мечпот предизвика бура емоции и кај легендарниот Рио Фердинанд.

Кога Лукас Мура постигна трет погодок, во последните секунди, Фердинанд скокна, почна да вреска и го зграби колегата за сако. И самиот изненаден од својата реакција, само кратко искоментира:

- Ако сакаш фудбал, ќе ја разбереш оваа емоција!

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

09.05.2019 - 12:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега