ВИДЕО: Животот му висеше на конец- Скокна од облакодер, но падобранот не му се отвори

Постојат екстремни спортови  кои често се опасни по живот, но одговорноста секогаш ја сноси човекот кој ужива во таквите активности.

На социјалните мрежи се појави видео од двајца млади како скокаат со падобран од засега непозната локација од облакодер, но моментот кога се одвојуваат падобранот не се отвори на време за еден од нив, па паѓаше кон земјата и се чинеше дека ќе се случи трегаедија.

Сепак за среќа во последен момент се отвори падобранот и тој слета безбено.

Па поради вакви техничи проблеми животот може да биде доведен во прашање.

Погледнете како и побегна на смртта:

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.10.2019 - 10:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега