Видео: Зимски сцени среди јуни - луѓе со лопати излезени на улиците и го чистат снегот

После незапаметеното невреме во Србија вчера, почнале да се разгледуваат штетите, а најмногу има во Ужице.

Имено, судејќи според снимките и фотографиите на друштвените мрежи, изгледа дека станува збор за снежна бура.

Огромни количини мраз на улиците.

Луѓето излегле пред своите домови за да го исчистат снегот и мразот кој им го донел градот. Сите коментират дека ако некој им велел дека лопати ќе им бидат потребни во јуни, немало да веруваат.

 

 

 

14.06.2018 - 08:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега