ВИКЕНД ВРЕМЕНСКА: Првиот викенд откако почна есента времето ќе биде...

Времето во текот на денешниот ден ќе биде врнежливо и облачно, а викендов следува променливо време со температури до 26 степени.

Следува период променливо облачно време, утрата ќе бидат свежи, а дневните температури ќе бидат во интервал од 18 до 26 степени.

Па, изгледа и овој викенд нема да ни се погоди за прошетка.

 

 

Оцени ја веста

25.09.2015 - 08:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега