Викендов измени: МВР информира кои улици ќе бидат затворени

На 10 и 11.08.2019 (сабота и недела) во периодот од 14:00 до 22:00 часот ќе се одржи Европско атлетско екипно првенство на национална арена „Тоше Проески“ во Скопје.

Од  тие причини Одделението за Безбедност  на патниот сообраќај ќе превземе мерки за посебен режим на сообраќајот, при што за сообраќај ќе биде затворена улицата позади западната трибина на националната арена „Тоше Проески“.

МВР апелира  до граѓаните  да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

09.08.2019 - 16:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега